Nyheter

För dig som är förälder

Kometutbildningen är till för föräldrar som har barn mellan 3-11 år samt 12-18 år och som vill hantera bråk och konflikter mer framgångsrikt.
Läs mer

Komet för professionella

Intresserad av att bli grupp- eller handledare inom KOMET? Komet är ett program som riktar sig till föräldrar som ofta hamnar i konflikter och bråk med sina barn och har svårt att hantera detta.
Läs mer

Kontakta oss

Har du frågor om Komet, frågor om föräldragrupperna eller andra funderingar? Vänligen kontakta vår Centrala organisation eller din lokala kontaktperson.
Läs mer

Hur anmäler jag mig?


Bor du i Stockholm stad och är du intresserad av att gå i en föräldragrupp? Anmäl dig här

OBS! Bor du i annan kommun än Stockholm kan du inte anmäla dig här utan vänd dig till din lokala kontaktperson enligt listan nedan.


Bromma
Charlie Sanrell
charlie.sanrell@stockholm.se

Enskede-Årsta-Vantör
Lena Eidebo
lena.eidebo@stockholm.se
08-508 20162
076-12 20162 

Farsta 
Gabriella Luoma
g
abriella.luoma@stockholm.se
08-508 18129


Hägersten-Liljeholmen
Cathrin Grahn-Möller
cathrin.grahn-moller@stockholm.se

08-508 22354, 076-122 23 54

 
Hässelby-Vällingby
 
Petra Thomassen
petra.thomassen@stockholm.se
0761-290170
 
Kungsholmen
Caroline Löfgren
caroline.lofgren@stockholm.se
076-1208160

Fredrica Persson
fredrica.persson@stockholm.se
08-508 08458

Norrmalm
Susanne Carlberg
susanne.carlberg@stockholm.se

08 - 508 09217

Rinkeby-Kista

Maria Tordai
maria.tordai@stockholm.se

08 - 508 01400

Anna Qvarfordt (KOMET 12-18 år)
anna.qvarfordt@stockholm.se

08 - 508 01142

Skarpnäck
Dan Forsström
dan.forsstrom@stockholm.se

08 - 508 17315

Skärholmen
Norin Shahzad
norin.shahzad@stockholm.se

Spånga-Tensta
Lars Johansson
lars.johansson@stockholm.se

08-508 17302

Södermalm
Anna Olsson
anna.e.olsson@stockholm.se

Älvsjö
Carite Ericson
carite.ericson@stockholm.se

08-508 21304

Östermalm
AnneHelen Dalgrund (Komet 3-11 år)
annehelen.dalgrund@stockholm.se

076-1210398 

Jamila Lodhi (Komet 12-18 år)
jamila.lodhi@stockholm.se

0768-252135

Bor du utanför Stockholm stad var god kontakta socialtjänsten inom din kommun.

Karolinska Insitutet ansvarar för förvaltning av Komet utanför Stockholms stad och de har en kontaktlista med kontaktpersoner för övriga kommuner i landet: https://www.ipsykologi.se/projekt/komet-abc/information-till-foeraeldrar