Nyheter

2021-06-07: Nu är sommaren här och många föräldragrupper har avslutats för terminen. Under våren har det genomförts digitala föräldragrupper runt om i landet som har varit uppskattade bland många föräldrar
Läs mer

För dig som är förälder

Kometutbildningen är till för föräldrar som har barn mellan 3-11 år samt 12-18 år och som vill hantera bråk och konflikter mer framgångsrikt.
Läs mer

Komet för professionella

Intresserad av att bli grupp- eller handledare inom KOMET? Komet är ett program som riktar sig till föräldrar som ofta hamnar i konflikter och bråk med sina barn och har svårt att hantera detta.
Läs mer

Kontakta oss

Har du frågor om Komet, frågor om föräldragrupperna eller andra funderingar? Vänligen kontakta vår Centrala organisation eller din lokala kontaktperson.
Läs mer

Hur anmäler jag mig?


Bor du i Stockholm stad och är du intresserad av att gå i en föräldragrupp? Anmäl dig här. 

OBS! Bor du i annan kommun än Stockholm kan du inte anmäla dig här utan vänd dig till din hemkommun
.

 

Kontakpersoner i Stockholms stad:

Bromma:
Cecilia Sjöö
cecilia.sjoo@stockholm.se

08-50806170


Enskede-Årsta-Vantör:
Carina Nyström
carina.h.nystrom@stockholm.se
08-508 20881

Anna Holgersson
anna.holgersson@stockholm.se

08-508 204920

Farsta:
Gabriella Luoma
gabriella.luoma@stockholm.se

08-508 18129


Hägersten-Älvsjö:

Carite Ericson
carite.ericson@stockholm.se

08-508 21304

 
Hässelby-Vällingby:
 
Anna Lovén
anna.loven@stockholm.se
08-50804058
 
Lotta Jernström
charlotta.jernstrom@stockholm.se
08-50804344
 
Kungsholmen:
Mia Eriksson
mia.eriksson@stockholm.se
08-508 08 509

Petra Swärdh
petra.swardh@stockholm.se
08-508 08450

Norrmalm:
Susanne Carlberg
susanne.carlberg@stockholm.se
08 - 508 09217

Rinkeby-Kista

Maria Silva Dalsman
maria.silvadalsman@stockholm.se
08 - 508 02023

Skarpnäck:
Dan Forsström
dan.forsstrom@stockholm.se

08 - 508 17315

Magnus Braun

magnus.braun@edu.stockholm.se

Skärholmen
Norin Chohan
norin.chohan@stockholm.se

Spånga-Tensta:
Lars Johansson
lars.johansson@stockholm.se

08-508 17302

Talal Yassin

talal.yassin@stockholm.se

Anna Forsell 

anna.forsell@stockholm.se

Dessawit Tecle

dessawit.tecle@stockholm.se

Södermalm:
Anna Olsson
anna.e.olsson@stockholm.se

 

Östermalm:

Anders Delryd (Komet 3-11 år)

anders.delryd@stockholm.se

08-50810398

 

Karolina Åkerberg (Komet 12-18 år)
karolina.akerberg@stockholm.se

 

Bor du utanför Stockholm stad var god kontakta socialtjänsten inom din kommun.

Karolinska Insitutet ansvarar för förvaltning av Komet utanför Stockholms stad och de har en kontaktlista med kontaktpersoner för övriga kommuner i landet: https://www.ipsykologi.se/projekt/komet-abc/information-till-foeraeldrar